fbpx

Femtosekundiline tehnika

Meil on hea meel teatada, et dr Solomatini kliinik Lätis pakub nüüd katarakti laseroperatsiooni. Femtosekundiline laser Victus võimaldab saavutada suurepäraseid tulemusi nii kararakti ravis kui ka silmade laserprotseduurides.

image

image

Standardne katarakti operatsioon

Tavalise katarakti operatsiooni käigus jaotab arst ultraheli abil hägustunud läätsesisu (katarakti) tükkideks ja eemaldab fragmendid silmast.

Tavalise operatsiooni eelised:

 • Laialdane kasutus ja taskukohane hind
 • Katarakti efektiivne eemaldamine tavaliste juhtumite puhul;
 • Head tulemused standardsete optiliste implantaatidega

Puudused:

 • Silmale ligipääsuks kasutatakse lõikeriistu (mikroskalpelle)
 • Ümbritsevate kudede kahjustamise risk on suurem kui laseroperatsiooni puhul
 • Ideaalse optilise tulemuse saavutamine preemium-taseme optiliste implantaatidega on keerulisem.

Katarakti laseroperatsioon

Laseroperatsiooni puhul kasutab arst katarakti eemaldamiseks laserkiirt. Laser on väga täpne ja säästev, kahjulik toime kudedele operatsiooni ajal on vähene ja ultraheli pole vaja kasutada. Kirurgi meisterlikkus, mida täiendab tänapäevane lasertehnoloogia, muudab katarakti eemaldamise operatsiooni maksimaalselt efektiivseks ja ohutuks. Katarakti opereerimisel on eriti efektiivne laserseade VICTUS®.

Katarakti laserkirurgia eelised:

 • Ei kasutata skalpelle ja lõikeriistu
 • Operatsioon on silma struktuurile ohutum
 • Garanteerib suurepärase kontrolli kõigil operatsiooni etappidel
 • Võimaldab saavutada maksimaalse efekti preemium-klassi optiliste implantaatide kasutamisel

Puudused:

 • Operatsiooni hind on kõrgem kui tavalise lõikuse oma
 • Saadaval vaid hästi varustatud kliinikutes..

Laser nägemise korrigeerimisega seotud konsultatsioonid

Meie kliinik pakub ka täielikku diagnostikat ja ravi abi!

Mis on katarakt?

Kataraktiks kutsutakse silmaläätse ja selle kapsli hägustumist. Silma lääts, nagu kaamera omagi, täidab objektiivi funktsiooni ja fokusseerib pildi silma valgustundlikule koele ehk võrkkestale. Võrkkest, nagu film fotoaparaadis, asub silmamuna tagumisel küljel. Vanuse või haiguse tagajärjel kaotab silmalääts ajapikku elastsuse ja hakkab hägustuma, mistõttu nägemine halveneb. Hägustunud silmalääts meenutab räpast klaasi aknaraamis. Kuni mustus pole ära pühitud, pole näha, mis toimub tänaval. Sarnane nägemishäire tekib katarakti korral. Ainult et erinevalt aknaklaasist pole silmaläätse võimalik lapiga puhtaks pühkida.

Kuidas toimub operatsioon?

Hetkel on meie kliinik ainus raviasutus Baltimaades, kus kataraktioperatsioone tehakse FemtoCataracti tehnoloogia ehk laseri abil. Vaid mõni aasta tagasi tehti kataraktioperatsioone valdavalt ultraheli abil. Nüüd on aga olemas parem tehnoloogia, mis võimaldab opereerida katarakti hoolikalt ja ohutult laserkiirega. Operatsiooni ajal kontrollib kirurg täielikult kõiki silma parameetreid mikroskoopilise täpsusega. Tänu sisseehitatud tomograafile, skänneritele ja varustuse heale resolutsioonile näeb arst reaalajas silma pisimategi struktuuride seisu. See võimaldab meil saavutada suurepäraseid tulemusi ning vältida võimalikke vigu ja tüsistusi. Tänu lasertehnoloogiale on märgatavalt lühenenud operatsiooni kestus. Arst töötab oluliselt vähem aega instrumentidega silma sees, mis vähendab tugevalt infektsiooni tekkimise tõenäosust. Lisaks on vähenenud instrumentide ja ultraheli kahjulik mõju silma kudedele (sarvkest, vikerkest), mis oluliselt kiirendab taastumisprotsesse ja aitab vältida tüsistuste teket pärast operatsiooni. Meie kliinikus toimub katarakti operatsioon anestesioloogiga. Operatsioon on valutu ja enamasti piisab silma tilgutatud tuimestist. Samal ajal kindlustab anestesioloog patsiendi maksimaalse mugavuse – pole hirmu, ärevust, ebamugavust ja valu. Lisaks sellele kontrollib arst arteriaalse vererõhu ja pulsi näitajaid ning teeb vajadusel korrektuure. Sellisel moel on patsiendil operatsiooni ajal maksimaalselt mugav ja ohutu.

 • Image

  Selleks, et patsient ei tunneks end operatsiooni käigus ebamugavalt, tilgutatakse enne lõikust silma valuvaigistavaid tilku.

 • Image

  Hägustunud silmalääts jagatakse laseri või ultraheliga ettevaatlikult tükkideks ja eemaldatakse silmast. Järgmisena toimub läätse siirdamine. Kui valite standardse läätse, näete pärast operatsiooni suurepäraselt kaugele, kuid lähedale vaatamiseks on tavaliselt tarvis prille. Preemium-klassi lääts võimaldab hästi näha igal kaugusel.

 • Image

  Standardne või preemium-klassi implantaat paigutatakse eemaldatud loomuliku läätse asemele.

Tavalised kaebused katarakti korral

Katarakt on enamasti valutu ja võib tekkida nii ühes kui ka mõlemas silmas. Aastate möödumisel muutub nägemine nõrgemaks. Värvid kaotavad sära ja nägemine teravuse. Mõned patsiendid kaebavad kahelinägemise, kanapimeduse või valgustundlikkuse üle. See võib oluliselt raskendada auto juhtimist. Katarakti puhul ei ole prillidest olulist kasu. Ainus katarakti ravimise viis on vahetada hägustunud lääts kirurgiliselt läbipaistva kunstliku implantaadi vastu. Operatsiooni ajal kasutab arst laserit, et jaotada lääts ettevaatlikult tükkideks, eemaldada need silmast ja valmistada silm ette kunstliku läätse paigaldamiseks. Katarakti eemaldamine vähendab vajadust kanda prille täiusliku nägemise saavutamiseks või kaotab selle täielikult. Katarakti tekkimisel ilmnevad kõige sagedamini järgmised sümptomid:

 • Nägemisteravuse ja kvaliteedi halvenemine
 • Vajadus eredama valgustuse järele
 • Vajadus sageli vahetada väljakirjutatud prillide tugevust

Katarakti laserkirurgia eelised laserplatvormi VICTUS PUHUL

image

Enne

image

Pärast

Lasertehnoloogia on täpsem, patsiendi jaoks meeldivam ja võimaldab pärast operatsiooni kiiremat taastumist. Katarakti laseroperatsioon parandab oluliselt nägemist, vähendab sõltuvust prillidest ja kontaktläätsedest. Võimalik saada lahti sellistest nägemishäiretest nagu lühinägelikkus, kaugnägelikkus ja astigmatism ning mõnedel juhtudel ka vanusest tingitud kaugnägelikkusest („lühikeste käte haigusest“).

MIDA PATSIENDID RÄÄGIVAD

TAGASISIDE

Lai valik optilisi implantaate

Tutvuge põhiliste erinevustega, et välja selgitada, milline läätsetüüp teile kõige paremini sobib.

icon

Standardne lääts

Standardne optiline implantaat kindlustab pärast katarakti operatsiooni suurepärase kaugelenägemise. Lähedale vaatamiseks on vaja prille.

Küsige endalt

kas mulle sobib, kui ma pean kasutama erilisi lugemisprille?

icon

Täiustatud preemium-klassi lääts

Võib laiendada nägemisulatust ja võimaldab aktiivset eluviisi. Teil saab olema suurepärane nägemine kõikidel kaugustel. Täiustatud lääts aitab saavutada hea nägemise kõikides olukordades. Tänapäeval, kui kõigil on aktiivne elu, on see eriti oluline.

Küsige endalt

kas ma tahan, et mu nägemisulatus oleks parem?

image image

Registreeru silma laserkorrigeerimise konsultatsioonile

Meie kliinik pakub ka täielikku diagnostikat ja ravi abi!

Korduma kippuvad küsimused

Patsient kaebab tavaliselt halvenenud nägemise üle, mida ei saa prillidega parandada. Kui ei õnnestu leida prille, mis nägemist parandavad, tuleb hakata otsima põhjust. Pärast täiendavat uurimist avastab arst sageli, et nägemise halvenemise põhjus on katarakt.
Ppatsientidele, kellele on näidustatud preemium-klassi läätse siirdamine
 • tüsistustega kataraktiga patsientidele
 • traumaatilise kataraktiga (haigus on tekkinud trauma tagajärjel) patsientidele)
 • anatoomiliste eripäradega silmadega (näiteks väike silma eesmine kamber) patsientidele
 • lastele
Enne kui võtta vastu otsus operatsiooni kohta, on vaja põhjalikult uurida patsiendi silmi ja üldist tervist. Kui patsient ei kaeba märgatava nägemise halvenemise üle ja pole veel operatsiooniks emotsionaalselt valmis, jääb ta vaatluse alla. Kui arst märkab nägemise halvenemist ja haiguse progresseerumist, siis soovitab ta patsiendil operatsiooniga mitte viivitada, kuna tähelepanuta jäetud juhtumite puhul suureneb tüsistuste risk.
Katarakti operatsioon on üks efektiivsematest ja ohutumatest silmaoperatsioonidest. Seda ei kutsuta ilmaasjata oftalmoloogia pärliks. Muidugi tingimusel, et operatsiooni teeb kogenud spetsialist, kelle käsutuses on kogu vajalik varustus.
Patsiendi maksimaalse ohutuse ja mugavuse nimel tehakse katarakti operatsioonid enamasti ühekaupa. Algul opereeritakse üht silma, hiljem, sõltuvalt taastumise eripäradest, plaanitakse teise silma operatsioon. Tavaliselt opereeritakse teist silma mitte varem kui nädala pärast.
Otsuse selle kohta, millal teha katarakti operatsiooni, võetakse vastu koos patsiendiga sõltuvalt nägemisteravuse näitudest ja hägustunud silmaläätse seisust. Vahel saab patsient veel mitu aastat pärast katarakti diagnoosi autot juhtida, televiisorit vaadata ja arvutiga töötada. Sellistel juhtudel on katarakt nõrgalt väljendunud ja ei mõjuta nägemist. Järelikult puudub vajadus kiire operatsiooni järele ja patsient jääb vaatluse alla. Kui katarakt hakkab elukvaliteeti mõjutama ja põhjustab märgatavat nägemise halvenemist, on aeg konsulteerida arstiga operatsiooni osas.
Pärast operatsiooni antakse teile silmatilkade komplekt, mida on vaja kasutada vastavalt arsti soovitusele. Lisaks selgitab arst teile, kuidas korraldada elu mõnda aega pärast operatsiooni.
Nägemise taastumise protsessid on individuaalsed ja sõltuvad eemaldatava katarakti tihedusest, operatsiooni raskusest, kaasuvatest haigustest ja teistest teguritest. Esimesi nägemise paranemise märke võib patsient täheldada juba järgmisel päeval pärast operatsiooni.

Vaata meie patsientide lugusid