fbpx

Näha tähendab elada

Silmad on meie kõige olulisem meeleorgan. Inimese aju saab nägemise kaudu üle 80% informatsioonist. Silmad on aken maailma. Näha tähendab ära tunda. Nähes saame uusi kogemusi. Nägemine annab sõltumatuse ja vabaduse. Näha tähendab elada. Üle poole maailma elanikkonnast kannab prille või kontaktläätsi. Paljude jaoks on abivahendite kasutamine tülikas, kuigi nende abil on võimalik hästi näha. Tahaks lihtsalt näha, ilma prillide või kontaktläätsedeta. Ilma mingite optiliste vahenditeta. Nüüd, tänu meditsiini ja tehnoloogia arengule, on see võimalik. Viimaste aastakümnete jooksul on laserprotseduuride tõhusus teaduslikult tõestatud ja need on läbinud kliinilised uuringud. Protseduuridest on saanud tähtis alternatiiv traditsioonilistele korrigeerimise meetoditele, näiteks prillidele ja kontaktläätsedele. ReLEx® SMILE on uus laserprotseduur, mille on töötanud välja ettevõte Carl Zeiss nägemisdefektide õrnaks korrigeerimiseks. See on kõige õrnem kaasaegne ravimeetod, mis ühendab traditsioonilistest nägemise korrigeerimise protseduuridest saadud laialdased kogemused ja ohutuse paljude uuenduslike eeliste, täpsuse ja patsiendi jaoks palju mugavama operatsiooniga.

image

“Täiuslikkuseni ei jõuta ilmselt siis,
kui enam midagi lisada ei ole,
vaid siis, kui enam midagi ära võtta ei saa.”

/Antoine de Saint-Exupéry/

Täiuslikkuseni ei jõuta ilmselt siis, kui enam midagi lisada ei ole, vaid siis, kui enam midagi ära võtta ei saa.

Lõpp lõikeriistadele ja aktiivsele kudede aurustamisele – see on ReLEx® SMILE ja ReLEx FLEX meetodite põhiline uuendus. Mõlemad meetodid on võimalikud vaid Carl Zeiss VisuMax® laserseadmetega. Uus tehnoloogia pakub enneolematuid femtosekundilise tehnoloogia eeliseid: ülitäpne laser, ohutus ja kindel tulemus isegi lühi- ja kaugnägelikkuse ning astigmatismi piirnäitajatega.

Täpne ja hoolikas ravi VisuMax femtosekundilise laseri abil

ReLEx® SMILE laserprotseduuri ajal kasutatakse spetsiaalselt välja töötatud ettevõtte Carl Zeiss femtosekundilist lasersüsteemi. See on juba täpsuse ja usaldusväärsusega arstidele ja patsientidele muljet avaldanud. Tänu tehnoloogiale on laserprotseduuri täpsus mikromeetri piires.

Ülitäpne femtosekundiline laser aitab eesmärgipäraselt nägemist korrigeerida ning praktiliselt ei mõjuta sarvkesta ümbritsevat kudet.

Ergonoomiline ja mugav patsiendi toetamise süsteem muudab ravi patsiendi jaoks veelgi mugavamaks ja lõõgastavamaks. Patsiendi asendit kontrollitakse laserprotseduuri ajal pidevalt, seda reguleeritakse ja korrigeeritakse vajadusel automaatselt.

image
image

Elu ilma prillideta

Ravi etapid

  • Image

    Esimene etapp

    Femtosekundiline laser VisuMax moodustab sarvkesta sisemistes kudedes optilise diski ja teeb väikese lõike, mille suurus jääb alla 4 mm.

  • Image

    Teine etapp

    Kirurg eemaldab optilise diski läbi väikese sisselõike. See rikub minimaalselt sarvkesta biomehaanilisi omadusi. Sarvkestast pole vaja pindmist lappi välja lõigata.

  • Image

    Kolmas etapp

    Optilise diski eemaldamine muudab sarvkesta optilisi omadusi ning parandab silma optilise defekti.

image

Nägemise laserkirurgia meetodid said teadusliku ja kliinilise heakskiidu 1980. aastate keskel. Kõigi meetodite peamine põhimõte on, et laserkiirt kasutatakse silma sarvkesta optiliste omaduste muutmiseks, nii et kujutis koonduks võrkkestal, mitte selle ees või taga.

Esimese põlvkonna laserprotseduuri tehnoloogiad (PRK, LASEK ja muud pinnapealsed nägemise korrigeerimise meetodid)

Enne laseroperatsiooni eemaldati sarvkesta välimine kaitsekiht (epiteel) käsitsi. Operatsioonijärgset perioodi iseloomustas mõnda aega kestev ebamugavustunne ja üpris aeglane nägemisteravuse taastumine.

image

Seetõttu töötati välja kaasaegsemad, teise põlvkonna laserkirurgia meetodid (LASIK ja FemtoLASIK).

Mehaanilise lõikeriista (LASIK) või femtosekundilise laseri (FemtoLASIK) abil moodustatakse õhuke sarvkesta „kaas“, mis on vaid 120 mikroni paksune ja mida saab avada nagu luuki. Pärast seda aurustatakse avatud sarvkesta koed teise laserseadme abil. Ravi viimasel etapil asetatakse „kaas“ tagasi selle algsesse asendisse ja see kasvab ümbritsevate kudedega kokku. Meetodi puudus on, et „kaas“ võib pärast operatsiooni füüsilise mõjutuse tulemusena paigast nihkuda.

image

Kolmanda põlvkonna laserkirurgia ReLEx® SMILE põhimõte:

Ülitäpne femtosekundiline laser VisuMax® moodustab sarvkesta sisemistes kihtides väikese optilise diski, mille maht ja kuju sõltuvad ravitava nägemisdefekti tõsidusest. Seejärel tehakse laserkiirega mikroskoopiline lõige, läbi mille eemaldatakse optiline disk. Erinevalt eelmistest meetoditest pole enam vaja lõikeriistade abil „kaant“ moodustada. Sarvkesta välimistele kihtidele ei avaldata peaaegu mingit füüsilist mõju. Tänu sellele säilib sarvkesta terviklikkus, mistõttu on võimalik saavutada suurepärane nägemine ja vältida lõigetega seotud tüsistusi.

Laser nägemise korrigeerimisega seotud konsultatsioonid

Meie kliinik pakub ka täielikku diagnostikat ja ravi abi!

ReLEx SMILE eelised

Õrn SMILE protseduur kingib teile naeratused ja elu ilma prillideta!

Viimastel aastatel on õrnad diagnostika- ja ravimeetodid seadnud uued standardid tänapäeva meditsiinis. „Õrnad“ meetodid tähendavad maksimaalset mugavust patsiendi jaoks. Olles töötanud välja meetodi ReLEx® SMILE pakkus ettevõte Carl Zeiss välja uue õrna laserprotseduuri. See uuenduslik ravimeetod pakub mitmeid eeliseid.

Ravi ilma koelappide kasutamiseta

  • Pole vajadust lõigata välja sarvkesta lappi.
  • Optiline disk valmistatakse ette sarvkesta sees. Seejuures säilivad pindmised kihid kahjustusteta.
  • 80% väiksem mõju sarvkestale võrreldes LASIK ja FemtoLASIK meetoditega.
  • Sarvkesta kaitsekiht (epiteel) säilib täielikult ja sarvkesta välimised kihid (Bowmani membraan) stabiliseeritakse.
  • Maksimaalne hulk pisaraerituse eest vastutavaid sarvkesta närve jäävad puutumata, mistõttu silmad ei kuiva pärast operatsiooni häirivalt palju.
  • Praktiliselt puudub ebamugavustunne nii protseduuri ajal kui ka pärast seda.

Ravi toimub täielikult femtosekundilise laseriga

  • Kasutatakse ülitäpset femtosekundilist tehnoloogiat.
  • Suurepäraselt prognoositavad tulemused ka raske lühinägelikkuse korral (> -7,00 D).
  • Operatsioon on patsiendi jaoks mugav.
  • Ravi ajal pole nägemiskaotust.
  • Võrreldes teiste meetoditega avaldatakse silmale minimaalset survet, mis on ohutum optilisele närvile ja võrkkestale; lisaks puudub ebamugavustunne.
  • Nägemisteravus stabiliseerub 14 päeva jooksul.
image

MIDA PATSIENDID RÄÄGIVAD

TAGASISIDE

Fookuses ja fookusest väljas:

Nägemishäirete tüübid

Inimsilma füüsilised/optilised tööpõhimõtted meenutavad fotoaparaati. Sarvkest ja lääts täidavad objektiivi osa. Nad koondavad valguskiired silma tagumisele seinale, kus asub meie loomulik „film“, mida nimetatakse võrkkestaks. Normaalse nägemisega silmas koonduvad valguskiired täpselt võrkkestal. Selle tulemusel moodustub fookuses kujutis, mis edastatakse optilise närvi kaudu ajju.

Lühinägelikkus on kõige levinum nägemishäire maailmas. Erineva raskusastmega lühinägelikkus esineb peaaegu poolel maailma elanikkonnast. Lühinägelikkusega inimestel on silmamuna n-ö välja veninud ja selle valgusmurdmisvõime on vähenenud. Sarvkest ja lääts murravad valguskiiri nii, et need koonduvad võrkkesta ees. Selle tulemusel on võrkkestal koondunud kujutis hägune. Kaugel asuvad esemed tunduvad ähmased. Tavaliselt on lähedal olevad esemed hästi näha.

Kaugnägevus. Kaugnägevusega inimestel on silmamuna normaalsest lühem. Valguskiired murduvad nii, et need koonduvad võrkkesta taga. Seetõttu tekib võrkkestale ähmane kujutis. Teatud vanuseni võib seda kompenseerida silmalihaste töö, mis muudab läätse vormi ja optilist tugevust. Sõltuvalt kaugnägevuse raskusest võivad lähedal (aga mõningatel juhtudel ka kaugel) asuvad esemed tunduda ähmased.

Astigmatism. Astigmatismiga inimestel on sarvkesta kuju ebaühtlane. Selle tulemusel moodustub valguskiirte murdumise tagajärjel mitu fookuspunkti. Nii kaugel kui lähedal asuvad esemed näivad moonutatud. Astigmatism võib tekkida iseeneslikult või kaasneda kaugnägevuse või lühinägelikkusega.

image

Teised huvipakkuvad faktid ReLEx® SMILE kohta

Erinevalt teistest laserprotseduuridest mõjutab SMILE sarvkesta kudet 80% vähem. Femtosekundilise laseri abil moodustatakse sarvkesta sees pisike optiline disk, mis eemaldatakse läbi mõne millimeetri suuruse juurdepääsu. Sarvkesta pole isegi vaja avada, erinevalt LASIK ja FemtoLASIK meetoditest. Antud meetodi väljatöötamine sai võimalikuks tänu ettevõtte Carl Zeiss loodud femtosekundilise laseri VisuMax® unikaalsele täpsusele.
PRK või LASEK protseduuride korral eemaldatakse sarvkesta ülemine kiht (epiteel) käsitsi. Seejärel eemaldatakse avatud sarvkesta sügavamal asetsevad kihid eksimeerlaseriga. Puudused: võrreldes ReLEx® SMILE meetodiga tekib pärast operatsiooni oluliselt tugevam ebamugavustunne; paranemine ja nägemisteravuse stabiliseerumine võtavad rohkem aega. PRK või LASEK meetodeid ei soovitata kasutada tugeva lühinägelikkuse korral – võrreldes ReLEx® SMILE meetodiga on meie kliiniku tähelepanekute kohaselt tüsistuste risk oluliselt kõrgem. ReLEx® SMILE ühendab endas PRK ja LASEK eeliseid (pole lõiget koelapi moodustamiseks) ja LASIK ning FemtoLASIK eelised (minimaalne ebamugavustunne ja nägemisteravuse kiire taastumine), kuid mitte nende puuduseid.
Ettevõte Carl Zeiss on olnud optikas kvaliteedi ja täpsuse võrdkuju alates 1846. aastast. 1986. aastal tutvustas Carl Zeiss kontsern esimest eksimeerlaserit refraktsioonilise nägemise korrektsiooni jaoks. Viimased 25 aastat on ettevõte olnud nägemishäirete laserkorrektsiooni valdkonna liider. Femtosekundiline tehnika on läbinud ulatuslikud katsetused ja tõestanud oma kliinilist väärtust paljude aastate vältel. Selle autorid on saanud femtosekundilise tehnoloogia eest mitu Nobeli preemiat. ReLEx® SMILE operatsioone tehakse 2006. aastast. Esimesed patsiendid on juba läbinud 5-aastase jälgimise. Tänapäeval kasutatakse ReLEx® SMILE tehnoloogiat paljudes riikides kui standardset ravimeetodit.

Registreeru silma laserkorrigeerimise konsultatsioonile

Meie kliinik pakub ka täielikku diagnostikat ja ravi abi!