fbpx

Blog

July 10, 2020

Silmalaugude püsimeik ja nägemine: mida on oluline teada

Nahaaluste kosmeetikaainete sisestamise protseduur huulte, silmalaugude ja kulmude piirkonnas on tänapäeva naiste seas populaarne, sest see kõrvaldab igapäevase meigi pealekandmise ja eemaldamise vajaduse. Ripsmetevahelise ruumi värvimise ja silmade varjutamise õrn protseduur on nüüd kättesaadavam kui kunagi varem, kuid kas see on ohutu? Selles artiklis räägime teile, milliseid tüsistusi tuleks pärast protseduuri karta ja mida peate enne selle tegemise otsustamist teadma.

Lühidalt silmalaugude püsimeigist

Enne protseduuri alustamist võtab ilutehnik kosmeetikast puhastatud nahalt maha ka üleliigse rasu ning testib seejärel naha tundlikkust anesteetikumi suhtes. Seejärel viiakse läbi kohalik tuimestus, mille käigus kasutatakse spetsiaalset kreemi, mis kantakse silmalau pinnale. Värvi pealekandmisprotsess algab nõelaga joonistamisega ripsmete kasvu joone suunas ja seejärel toimub laia pintselnõela abil järkjärguline varjutamine – lühikeste vajutusliigutustega ülespoole.

Seansi lõpus peseb kosmeetik naha alt väljaulatuva liigse värvi maha ja töötleb pigmenteerunud ala antiseptiliste ainetega. Mõnes salongis kasutatakse lisaks kaitsvat salvi, et ennetada nakkuslikku põletikulist protsessi arengut nahal.

Tasuks arvesse võtta ka seda, et pärast silmalaugudele püsimeigi pealepanemist paisuvad silmad tugevalt, eriti esimesel päeval. See on keha normaalne reaktsioon epidermise rohketele kahjustustele.

Kui kaua paranevad silmad pärast protseduuri?

Silmalaugude turse möödub 2-3 päeva pärast. Kontuur paraneb keskmiselt umbes 14 päeva. Kogu selle aja jooksul on vaja pigmenteerunud piirkonda määrida taastava, niisutava ja antibakteriaalse toimega kreemiga. See hoiab ära naha kuivamise ja nakatumise. Silmade turse perioodil peale iluprotseduuri on soovitatav loobuda suurenenud visuaalsest koormusest, sealhulgas autojuhtimisest.

Tüsistuste puudumisel peaksid need soovitused olema piisavad täielikuks paranemiseks ja taastumiseks.

Mis võib valesti minna?

Kui pigmentatsiooni teostas ebapiisavalt kvalifitseeritud spetsialist, pole silmalaugude tursed pärast püsimeigi pealekandmist ainus probleem. Selle tõttu, et nõel sattub kapillaaridesse ebaõnnestunult, võivad tekkida verevalumid. Selle tagajärjel tekivad sinikad, mis mööduvad üsna pikka aega. Sel juhul ei ole soovitatav protseduuri korrata umbes 6 kuud.

Halvasti teostatud püsimeigi korral võib tekkida eritis, pisaravool, silmade punetus ja ka võimalik nägemiskahjustus.

Hügieenieeskirjade eiramine ilutehniku poolt ja halva kvaliteediga värv võib teie tervisele tõsiseid tagajärgi põhjustada. Püsimeigi pealekandmise ajal rikutakse silmalaugude naha terviklikkust, mis võib tööriistade hooletu töötlemise korral põhjustada infektsiooni levimist.

Kui valuvaigisti satub silma limaskestale, võib see põhjustada sarvkesta põletikku ja selle kahjustusi, mis mõjutab negatiivselt nägemisteravust.

Silmalaugude püsimeik mis tahes silmahaiguste ägenemise, samuti kroonilise konjunktiviidi korral on vastunäidustatud.

Kas püsimeik on nägemisele ja silmadele kahjulik?

Professionaalse lähenemise korral pole püsimeik silmadele kahjulik.

Pidage meeles, et kutselised kosmeetikud kasutavad ainult kvaliteetseid materjale. Tehke valik usaldusväärse ja sertifitseeritud spetsialisti kasuks, kes järgib rangelt sanitaartingimusi. Kui otsustate protseduuri üle – olge ettevaatlik ja jälgige pärast protseduuri oma silmade seisundit.

Kui pärast protseduuri on teil kuivus silmades ja silmalaugudes, silmade limaskesta ärritus või muu allergiline reaktsioon, pöörduge tõsisemate tagajärgede vältimiseks kohe professionaalse abi saamiseks silmaarsti poole.

Konsultatsioonile ja uuringutele Dr. Solomatini kliinikus saab registreeruda telefonil +371 20 016 968 või täites veebivormi.

Blogi
About Liga

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *