fbpx

Blog

July 10, 2020

ReLex Smile: kolmanda põlvkonna nägemise laserkorrektsioon

Nägemise laserkorrektsioon areneb kiiresti ja tänapäeval on selle tehnoloogia nii täiuslik, et võimaldab inimestel sekundi jooksul nägemise taastada – ilma valu ja riskideta. Terav nägemine on oluline kõigile, ning paljude oma ala professionaalide jaoks on nägemine nende peamine töövahend. Sellest, kui heas seisundis on see abivahend, sõltuvad inimese ohutus, töövõimekus ja elukvaliteet. Dr. Solomatini kliinikus pakutakse innovatiivset meetodit – täpset, kiiret ja 80% õrnemat nägemise laserkorrektsiooni ReLEx SMILE.

Mille poolest erineb ReLEx SMILE Lasik´ust ja PRK-st?

Kõige arenenum nägemise laserkorrektsiooni tehnoloogia teostatakse Carl Zeiss VisuMax femtosekundilise laseri abil – see on ReLEx SMILE. See meetod kuulub oftalmoloogias laseroperatsiooni kolmandasse põlvkonda. ReLEx SMILE pakub suurimat laseri töö täpsust, protsessi ohutust ja usaldusväärseid tulemusi isegi äärmiselt tugeva lühinägelikkuse ja astigmatismi korral.

Esimese põlvkonna nägemise laserkorrektsiooni meetodid (PRK, LASEK), mis on juba üle 20 aasta vanad, hõlmavad sarvkesta pinna põletamist võrdlemisi suure haava moodustumisega. Meetod on suhteliselt valus, sellel on mitmeid vastunäidustusi ja nägemise täielik stabiliseerumine võtab aega 3–4 kuud.

Teise põlvkonna, eriti Lasik´u meetod, on vähem traumeeriv ja valulik, kuna see hõlmab sarvkestale kõige õhema klapi moodustumist, mis eemaldub operatsiooni alguses, ja pärast sarvkesta osa aurustumist eksimeerlaseri abil naaseb oma kohale tagasi. Järgmisel päeval pärast Lasikut näeb patsient hästi, kuid teostatud manipulatsioonid nõrgendavad sarvkesta mehaanilist tugevust ja kehtestavad rehabilitatsiooniperioodil mõned piirangud.

 1. aastal ilmus nägemiselaserkorrektsiooni kolmanda põlvkonna esindaja – ReLEx SMILE, mis erineb radikaalselt oma eelkäijatest. Selle meetodi puhul kasutatakse üliõhukest femtosekundi laserit, et moodustada sarvkestas naeratuse-kujuline tunnel paksusega 2,5 mm, mille kaudu aurustunud kude eemaldatakse. Sarvkesta ülemised kihid jäävad selle meetodi korral terveks ja sarvkesta tunnel kasvab ise esimese 4–6 tunni jooksul pärast operatsiooni kinni.

ReLEx SMILE´i eelised

Tänu sellele, et ReLEx SMILE abil tehakse sarvkestale mikroskoopiline sisselõige, säilitades selle stabiilsus, sobib meetod patsientidele, kellel on suur silmade vigastamise ja sarvkesta klapi nihkumise oht – professionaalsetele sportlastele, sõjaväelastele, poksijatele, sukeldujatele ja teistele.

Meetodi peamised eelised:

 • Ühe-etapiline protseduur;
 • Sarvkesta pind jääb terveks ja selle biomehaaniline stabiilsus ei muutu;
 • Pisarate eraldumise reguleerimise eest vastutavad närvilõpmed on maksimaalselt säilinud, nii et operatsioon ei provotseeri kuiva silma sündroomi arengut;
 • Pole vaja kasutada lõikevahendeid ja lõigata sarvkestal klapikest;
 • Toime sarvkestale on 80% väiksem kui LASIK ja Femto LASIK meetoditel.
 • Sarvkesta sisselõike pikkus Lasiku meetodil on umbes 20 mm ja ReLEx SMILE puhul ainult 2,5 mm;
 • Järgmisel päeval pärast operatsiooni saab ujuda basseinis, treenida jõusaalis, käia treeningutel ja elada täisväärtuslikku eluviisi;
 • Nii protseduuri ajal kui ka pärast seda ei esine ebamugavusi;
 • Nägemisteravuse täielik stabiliseerumine toimub 14 päeva jooksul;
 • Patsiendi jaoks on risked minimaalsed, kuna femtosekundilise laseri kasutamine tagab ennustatava ja usaldusväärse tulemuse.

 

Kellele sobib ReLEx SMILE?

Praegu kasutatakse paljudes maailma riikides standardse ravimeetodina ReLEx SMILE´i. Dr. Solomatini kliiniku arstid on spetsialiseerunud nägemise laserkorrektsioonile juba 20 aastat ning alates 2009. aastast on nad edukalt kasutanud kõige uuenduslikumat ReLEx SMILE meetodit. Kliiniku esimesed patsiendid, kellele tehti nägemise korrigeerimine ReLEx SMILE tehnoloogia abil, on operatsioonist 10 aasta möödudes uuringu läbinud.

Dr. Solomatini kliiniku kirurgid-silmaarstid kasutavad oma praktikas refraktsioonikirurgia valdkonnas usaldusväärseid, arenenuid ja uuenduslikke Saksamaalt ja USA-st pärit seadmeid, mis tagavad parima tulemuse.

Kolmanda põlvkonna ReLEx SMILE nägemise laserkorrektsiooni meetodi eelised on ilmsed. Registreeruge meie silmaarstide juurde konsultatsioonile või uuringule juba täna ning saate teada, milline nägemise laserkorrektsiooni meetod on Teie jaoks parim!

Blogi
About Liga

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *