fbpx

Blog

July 10, 2020

Optilised implantaadid kontaktläätsede asemel

Nägemise laserkorrektsioon annab iseseisvuse tunde ja kingib vabaduse prillidest ja kontaktläätsedest. Patsient näeb jälle kõiki maailma värve ja tema elukvaliteet paraneb märkimisväärselt. Aga mida tuleks ette võtta siis, kui nägemise laserkorrektsioon on vastunäidustatud? Sellele on olemas lahendus ja seda nimetatakse optiliste läätsede implanteerimiseks.

Mis on optilised läätsed?

Tegelikult on optiline või silmasisene lääts biosobiv implantaat, mis siirdatakse nägemise korrigeerimiseks silma eesmisse või tagumisse kambrisse. Kaasaegsed optilised läätsed on loodud kvaliteetsetest hüpoallergeensetest materjalidest ja need ei saa patsiendi organismi kahjustada, tingimusel, et operatsiooni viib läbi kogenud ja kõrge kvalifikatsiooniga kirurg.

Silmasisese läätse siirdamine sarnaneb nägemise korrigeerimisele kontaktläätsede abil. Erinevus seisneb selles, et kontaktläätsed kantakse sarvkestale ja optilised läätsed asetatakse silma sisse, kusjuures inimese enda silmalääts säilib. Optilise läätse implanteerimise tehnika on etteaimatav ja ohutu.

 

 

Kellele sobib optiliste läätsede siirdamine?

Optilised läätsed sobivad kõrge müoopia, hüperoopia ja astigmatismiga patsientidele, aga ka neile, kellel on muid vastunäidustusi nägemise laserkorrektsioonile või juhul kui muud nägemise korrigeerimise meetodid on ebaefektiivsed.

Millised on silmasiseste läätsede eelised?

  • Lai korrektsiooniulatus: lühinägelikkusega kuni -30,0 dioptrit, kaugnägelikkusega kuni +20,0 dioptrit, astigmatismiga kuni 6,0 dioptrit;
  • läätsede tootmine toimub vastavalt individuaalsetele parameetritele diagnostiliste tulemuste põhjal;
  • silma ja loodusliku läätse loomuliku kohanemisvõime säilitamine;
  • silma struktuuri ei kahjustata ja säilitatakse sarvkesta struktuuri terviklikkus;
  • võrkkest on kaitstud ultraviolettkiirte eest;
  • silmasisese vedeliku ringlus ei ole piiratud;
  • rakendatav ka õhukese sarvkesta puhul;
  • puudub postoperatiivse astigmatismi risk;
  • nägemine taastub 2-3 tundi pärast operatsiooni;
  • Efektiivsus kestab paljude aastate jooksul.

 

Kuidas toimub läätse siirdamine?

Patsiendile tehakse lokaalne anesteesia (asetatakse tilguti), mille järel tehakse valutult sarvkesta minimaalne sisselõige – kõigest 3,0 mm laiusega. Seejärel sisestatakse sisselõike kaudu silmasisene korrigeeriv lääts ja asetatakse õrnalt silma vikerkesta ja silmaläätse vahele silma tagumises kambris. Operatsiooni lõpus pole õmblemist vaja, kuna sisselõige on väga väike ja isesulguv.

Operatsioon viiakse läbi ambulatoorselt ja kestab vaid 10–15 minutit. Nägemise taastumine toimub 2-3 tunni jooksul pärast operatsiooni. 7–14 päeva pärast operatsiooni peab patsient kasutama spetsiaalseid tilkasid. Operatsioonijärgne murdumisnäht on sarnane tavaliste kontaktläätsede kasutamisega.

Millised on vastunäidustused?

 

Enne operatsiooni läbib patsient silmaarsti juures diagnostika. Läbivaatuse tulemuste põhjal otsustab arst operatsiooni toimumise võimaluse ja teeb kindlaks, kas implantatsioonil on vastunäidustusi. Peamisteks vastunäidustusteks on erinevad silma patoloogiad: glaukoom, kae, krooniline silmapõletik, nägemisnärvi kahjustus ja võrkkestahaigused, samuti mõned üldhaigused.

 

Milline on nägemine pärast siirdamist?

Optiliste läätsede implanteerimine on näidustatud raskete murdumisnähtudega patsientidele, seetõttu on kirurgi ülesanne pakkuda patsiendile optimaalset, võimalikult teravat nägemist. Patsient saab täpse teabe võimaliku nägemisteravuse kohta pärast implanteerimist diagnoosimise ja silmasisese läätse optiliste andmete arvutamise etapis.

Dr. Solomatini kliiniku kogenud kirurgid implanteerivad silmasisese läätse garanteeritud täpsuse ja stabiilse tulemusega. Patsiendi taastumine on kiire ja ta saab juba mõne tunni jooksul pärast operatsiooni asuda oma tavapärase eluviisi juurde.

Dr. Solomatini kliinikus viivad kõrge kvalifikatsiooniga arstid läbi silmadiagnostikaid, uuringute tulemuste tõlgendamist ja operatsiooniks ettevalmistamist. Kliiniku silmaarstide käsutuses on kõige kaasaegsemad tehnoloogiad, mis võimaldavad silmade põhjalikku uuringut, arvestades täpselt silmade individuaalseid omadusi.

Tänu arstide kogemustele ja innovatiivsemate diagnostiliste meetodite kasutamisele on võimalik patsiendi individuaalsete parameetrite järgi täpselt välja arvutada optiliste läätsede tootmiseks vajalikud andmed, samuti määrata implantatsiooni eeldatav tulemus.

Blogi
About Liga

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *